CENTRUM PRZYGODY

Dla taty i dziecka

Szkoła przygody Taty i Dziecka

Zaangażuj się w życie dziecka i umocnij wasze relacje
poprzez wspólną przygodę

Cykliczne zajęcia to 8 wyjazdów w roku opartych na różnych dyscyplinach outdooru w połączeniu z warsztatami budowania i wzmacniania relacji z dzieckiem.

Co dokładnie otrzymujesz w ramach udziału w projekcie ?

Intensywna i urozmaicona przygoda

To tylko jeden weekend w miesiącu, a daje wam umiejętności z różnych dziedzin outdooru! To co nas wyróżnia, to za co cenią nas ojcowie to różnorodność i ogromna kreatywność w terenie. Zajęcia odbywają się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej / najczęściej w okolicy Częstochowy/ w ustalone indywidualnie dla poszczególnych grup weekendy. Działamy intensywnie od 12:00 w sobotę, aż do 13:00 w niedzielę. Poziom wyzwań, narzędzi terenowych oraz trenerskich dostosowywany jest indywidualnie do danej grupy po bliższym poznaniu w terenie.

ekstremalna-przygoda-survival

Wyjazd oddzielny

W styczniu odbywa się 4 dniowa wyprawa. Ojcowie z dziećmi wyjeżdżają wspólnie w określony rejon zajęć na dłużej jednak zostają rozdzieleni i przeżywają swoje własne wyzwania oraz zajęcia warsztatowe / warsztaty zmiany na Jurze lub w górach / miejsce ustalamy wspólnie. Idea tego czasu zrodziła się z potrzeby zadbania o własną przestrzeń mężczyzn, co okazuje się wpływa na polepszenie jakości ich własnego życia oraz funkcjonowania całej rodziny. Dla dzieci jest to czas nauki samodzielności, integracji w grupie rówieśniczej, zawierania przyjaźni i podejmowania wyzwań - samodzielnie bez wsparcia ojca.

wyjazd-oddzielny-survival

Warsztaty dla ojców

To dwugodzinne zajęcia dla ojców w plenerze, które bazując na naszych autorskich narzędziach trenerskich oraz metodzie coachingu mają na celu pogłębienie twojej wiedzy oraz grupową wymianę doświadczeń w różnych obszarach wychowania dzieci i ich rozwoju. Są swoistym treningiem prowadzący do wyznaczania celów wychowawczych i osobistych w codzienności.

warsztaty-dla-ojcow-survival

Feedback instruktorski

To wszystkie spostrzeżenia, obserwacje instruktora z zajęć warsztatowych z dziećmi poszerzone o podsumowanie trenera i przekazywane w formie mailowej ojcom. Cenne wskazówki mogą również dotyczyć relacji z tatą, szkoły, zainteresowań, zdolności, interakcji i pozycji w grupie.

feedback-instruktorski-survival

Webinar dla ojców

To co miesięczne spotkanie online wszystkich ojców uczestniczących w danych sekcjach, które ma na celu poszerzyć twoją wiedzę i pobudzić motywację do działania na codzień. Efektywnie wspieramy poprzez prezentacje multimedialne poruszające w praktyczny sposób najważniejsze aspekty relacji z dzieckiem. Webinary często są uzupełnieniem lub przygotowaniem do zajęć w terenie i posiadają przestrzeń Q&A na żywo.

webinar-survival

Wyjątkowe środowisko

Jedna z największych wartości dodanych naszych projektów, możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Gromadzimy wyjątkowe ogólnopolskie środowisko zaangażowanych ojców, którzy nie tylko dyskutują o ważnych sprawach, ale przede wszystkim działają w codzienności, wychowując swoje dzieci przez wspólne przygody i wyzwania. Właśnie dla nich przygotowujemy kolejne projekty m.in zagraniczne wyprawy dla mężczyzn, warsztaty rodzinne, wakacyjne wyjazdy sekcji, kursy specjalistyczne.

wyjatkowe-srodowisko-survival

Roczny ramowy program

Sprawdź nasz roczny plan wyjazdowo-szkoleniowy.
Jeden projekt - mnóstwo aktywności

img02

Jesienny
Survival

Jesienny obóz survivalowy
(październik)

Zobacz więcej
wyjazdy-zagraniczne

Tajemnicza Speleologia

Wszystko o jaskiniach
(listopad)

Zobacz więcej
mrozna-wyprawa2

Mroźna
wyprawa

Przygoda + warsztaty zmiany
(styczeń)

Zobacz więcej
zimowa-przygoda

Zimowa
Przygoda

Jak przetrwać w trudnych warunkach
(luty)

Zobacz więcej
wiosenny-survival

Wiosenny
Survival

Wiosenny obóz survivalowy
(marzec)

Zobacz więcej
img02

Rafting górską
rzeką

2-dniowy spływ pontonem
(kwiecień)

Zobacz więcej
wspinaczka-skalkowa

Wspinaczka Skałkowa

nauka technik wspinaczkowych
(maj)

Zobacz więcej
przeprawy-wodne

Letnie przeprawy Wodne

Pprzetrwać w terenie podmokłym
(czerwiec)

Zobacz więcej

Szkoła Przygody Taty i Dziecka 7-9 lat

Jesienny Survival

12 października 2024 - 13 października 2024

Tajemnicza Speleologia

9 listopada 2024 - 10 listopada 2024

Mroźna Wyprawa

3 stycznia 2025 - 6 stycznia 2025

Zimowa Przygoda

1 lutego 2025 - 2 lutego 2025

Wiosenny Survival

22 marca 2025 - 23 marca 2025

Rafting Górską Rzeką

12 kwietnia 2025 - 13 kwietnia 2025

Wspinaczka Skałkowa

24 maja 2025 - 25 maja 2025

Letnie Przeprawy Wodne

21 czerwca 2025 - 22 czerwca 2025

Szkoła Przygody Taty i Dziecka 10-13 lat

Jesienny Survival

26 października 2024 - 27 października 2024

Tajemnicza Speleologia

23 listopada 2024 - 24 listopada 2024

Mrózna Wyprawa

3 stycznia 2025 - 6 stycznia 2025

Zimowa Przygoda

15 lutego 2025 - 16 lutego 2025

Wiosenny Survival

8 marca 2025 - 9 marca 2025

Rafting Górską Rzeką

5 kwietnia 2025 - 6 kwietnia 2025

Wspinaczka Skałkowa

10 maja 2025 - 11 maja 2025

Letnie Przeprawy Wodne

7 czerwca 2025 - 8 czerwca 2025

I. 24 GODZINNE ZAJĘCIA OUTDOOROWE ZAWSZE POŁĄCZONE Z NOCLEGIEM W TERENIE ORAZ SPECJALISTYCZNY SPRZĘT DOSTOSOWANY DO TEMATU MIESIĄCA

 1. Surviwalowy sprzęt specjalistyczny do zajęć w lesie (noże, siekiery, piły, krzesiwa, sznury, kompasy, tarpy, folie, łopaty, strugi, łuki, soczewki, lupy, chemia do rozpalania ognia, krzesiwa kowalski, duże kociołki węgierskie ze statywami do gotowania na ognisku itp.)
 2. Alpinistyczny sprzęt specjalistyczny do zajęć w jaskiniach i na skałach (uprzęże, kaski, liny, karabinki, przyrządy, drabinki sznurowe i aluminiowe, raki, czekany turystyczne, chwyty wspinaczkowe montowane do drzew itp.)
 3. Wybrany sprzęt do spływu i zajęć na wodzie (kajaki lub packrafty lub pontony, wiosła, pagaje, rzutki, koła ratunkowe, kamizelki asekuracyjne itp.)
 4. Sprzęt do zajęć zespołowych i scenariuszowych: zestawy archery tag, laserowe nerfy, tarcze, miecze piankowo - pvc do walki, ochraniacze do sztuk walki, chełmy rycerskie, opaski pirackie i wiele wiele innych.
 5. Sprzęt do kamuflażu i zajęć taktycznych w terenie (siatki maskujące, farby, skrzynie wojskowe, kajdanki, atrapy broni, sprzęt do toru przeszkód i integracji, światło chemiczne itp.)
 6. Sprzęt biwakowy w zależności od specyfiki zajęć:
  • tarp/plandeka do wykonania schronienia,
  • specjalistyczne wojskowe rozpinane pokrowce na śpiwór wykonane z materiału gore - tex zabezpieczające przed deszczem i chłodem w nocy
  • dwa duże 12 osobowe namioty traperskie ogrzewane piecami na drewno używane zimą
 7. Miejsca „do dzikiego noclegu” ogólnie dostępne lub na terenie prywatnym lub uzgodnionym z Lasami Państwowymi.

II. WARSZTATY DLA OJCÓW - 2 GODZINNE REALIZOWANE PODCZAS KAŻDEGO MIESIĄCA ZAJĘĆ

 • Materiały do warsztatów rozwojowych dla ojców (zalaminowane materiały specjalistyczne, podkładki, kserówki, gry, wydruki, karty itp.)

III. WARSZTATY DLA DZIECI - 2 godzinne realizowane podczas każdego zjazdu

 • Materiały do warsztatów rozwojowych dla dzieci (zalaminowane materiały specjalistyczne, podkładki, kserówki, gry, wydruki, karty oraz pomoce outdoorowe czyli sprzęt do zadań itp.)

IV. FEEDBACK TRENERSKI

ogólna i zindywidualizowana informacja zwrotna dotycząca obserwacji dziecka oraz jego relacji z tatą w terenie podczas wykonywania wielu zadań, dająca materiał do pracy w codzienności. Feedback opiera się na spostrzeżeniach instruktorów i trenera. Każdy feedback poddany jest superwizji zewnętrznej pedagoga i psychologa- psychoterapeuty.

V. WEBINAR DLA OJCÓW

2 godzinne spotkanie online dla ojców podsumowujące, rozwijające i dające wskazówki do działania w temacie miesiąca.

VI. DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEGO FORUM CENTRUMPRZYGODY.COM

gdzie zawsze po szkoleniu umieszczamy zdjęcia i filmy z wyjazdów oraz dajemy grupie przestrzeń dyskusji i wymiany doświadczeń. Forum jest zabezpieczone na serwerze i w pełni prywatne w przeciwieństwie do popularnych grup społecznościowych i komunikatorów.

VII. OPIEKA KADRY PODCZAS SZKOLENIA W TERENIE:

 1. Stała opieka trenera rozwoju osobistego specjalizującego się w budowaniu kompetencji ojcowskich w relacji z dzieckiem będącego jednocześnie instruktorem survivalu z 10 letnim doświadczeniem.
 2. Stała opieka instruktora instruktora survivalu (dodatkowo wyszkolonego metodami pracy centrumprzygody.com)
 3. Obecność wychowawcy/instruktora wspomagającego podczas warsztatów i zajęć dla dzieci. Jego funkcją jest animacja i pomoc w zebraniu feedbacku poprzez obserwacje dzieci

WARUNKI ZAPISU - SZKOLENIA SZKOŁY PRZYGODY TATY I DZIECKA

REZERWACJA MIEJSCA 2024/2025 "SZKOŁA PRZYGODY TATY I DZIECKA 7-9 LAT” "SZKOŁA PRZYGODY TATY I DZIECKA 10-13 LAT”

Cały cykl szkoleniowy trwa od października do czerwca (1 wyjazd w miesiącu; wyjątkiem jest wyjazd styczniowy, który trwa 4 dni).

Cykl dzielimy na dwa półrocza: I. od października do lutego (bez grudnia) II. i od marca do czerwca.

Cena pojedynczego zjazdu szkoleniowego (czyli 2 dni /24 h zajęć) - 1200 zł tata i dziecko. Są to następujące miesiące: październik, listopad, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec. Cena zjazdu szkoleniowego 4 dniowego /72 h zajęć - 1990 zł tata i dziecko. Jest to miesiąc styczeń gdzie szkolenie jest 4 dniowe.

ZAPISUJĄC SIĘ NA ZAJĘCIA ZAPISUJECIE SIĘ NA ROCZNY CYKL SZKOLENIOWY. Rezerwujecie jednak miejsce na 4 pierwsze miesiące październik - luty, po których decydujecie czy chcecie kontynuować zajęcia dalej w sezonie wiosennym (marzec-czerwiec).

Koszt całego cyklu jest podzielony na cztery wpłaty (po dwie w każdym półroczu)

Wpłata 1. – 2795 zł płatne do 1.czerwca 2024

Wpłata 2. – 2795 zł płatne do 1. grudnia 2024

Wpłata 3. – 2400 zł płatne do 1. marca 2025

Wpłata 4. – 2400 zł płatne do 1. maja 2025

Żeby zarezerwować miejsce dla siebie i dziecka na pierwsze 4 zjazdy szkoleniowe (październik, listopad, styczeń oraz luty) należy wpłacić pierwszą wpłatę za zajęcia w terminie do 1 czerwca 2024 roku. Drugą wpłatę wpłacacie przelewem do 1 grudnia 2024.

Pierwsza wpłata jest bezzwrotna nawet w sytuacjach losowych

 • z wyjątkiem osób, które zapisują się po raz pierwszy Osoby które jadą z nami po raz pierwszy mają możliwość rezygnacji z dalszego udziału po pierwszych październikowych zajęciach. Należy to zgłosić najpóźniej 2 tygodnie od momentu zakończenia zjazdu październikowego. Wówczas zwracamy wpłacone pieniądze pomniejszone o cenę pierwszego zjazdu październikowego tj. 1200 zł. Po tym terminie nie zwracamy wpłaconych środków.
 • oraz dwóch nieobecności dla osób uczestniczących w całym cyklu (8 zjazdów w roku) Można być nieobecnym z przyczyn losowych na dwóch zjazdach w danym roku zajęć sekcji Szkoły Przygody Taty i Dziecka (8 zjazdów weekendowych) i odrobić to w następnym roku szkoleniowym z inną grupą w danej kategorii wiekowej. Wasze wpłaty przechodzą wówczas na następny rok szkoleniowy i można odrobić zajęcia w danym miesiącu w kolejnym roku. Można odrobić tylko dwa zjazdy w cyklu. Poza tymi wyjątkami nie przenosimy wpłat na następne sezony szkoleniowe

Żeby zarezerwować miejsce dla siebie i dziecka na kolejne 4 zjazdy szkoleniowe ( marzec, kwiecień, maj i czerwiec) należy wpłacić trzecią wpłatę za zajęcia w wysokości 2400 zł w terminie do 1 marca 2024 roku. Czwartą wpłatę w wysokości 2400 zł przelewacie do 1 maja 2024.

O ZAPISIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ PRZEZ STRONĘ WWW - POTWIERDZONYCH PIERWSZĄ WPŁATĄ

W przypadku braku miejsc na danej sekcji niezwłocznie zwracamy wpłacone pieniądze lub wpisujemy na listę rezerwową po wcześniejszym poinformowaniu.

W przypadku odwołania szkolenia z powodu niezebrania się grupy cała opłata jest zwracana w 100%.

Tytuł przelewu:

Imię i nazwisko ojca, pierwsza wpłata - "Szkoła Przygody Taty i Dziecka 7-9 lat" (październik, listopad, styczeń, luty)

lub

Imię i nazwisko ojca, pierwsza wpłata - "Szkoła Przygody Taty i Dziecka 10-13 lat" (październik, listopad, styczeń, luty)

Numer konta do wpłaty:

Michał Grzesiak centrumprzygody.com

mBank 50 1140 2004 0000 3102 7557 4571

Dobrze by było żebyście nie kupowali teraz super drogiego sprzętu, najlepiej kupić podstawowe rzeczy które opiszę, a reszta przyjdzie z obserwacji w terenie oraz doświadczenia w praktyce jakie są Wasze potrzeby. Oczywiście na bieżąco doradzimy na forum co wybrać. Rzeczy podczas zajęć survivalowych brudzą się i ulegają czasem zniszczeniu np. przypaleniu itp. dlatego nie warto jest przepłacać za super marki.

Podstawy sprzętowe na cały rok zajęć:
 1. ŚPIWÓR - polecam najcieplejszy jaki macie. Optymalnie jest mieć parametr „komfort" - 0 st lub mniej. Jeśli ktoś ma śpiwór letni (komfort ok. 15 st.) polecam zabrać coś jeszcze do docieplenia np. grubszy koc lub drugi śpiwór jakikolwiek. Podsumowując śpiwór o komforcie 0 st. wystarczy na cały rok zajęć.
 2. KARIMATA TURYSTYCZNA - na początek wystarcza zwykła karimata! Można zabrać turystyczne maty samopompujące, które dobrze izolują od podłoża także zimą pod warunkiem, że są do tego przeznaczone jeśli takie macie.
 3. PLECAK - koniecznie plecak, nie żadne torby na ramię i walizki! Na razie weźcie takie jakie macie byle udało się do nich spakować, kiedy się spotkamy sami ocenicie czego potrzeba. Podejście do obozu z plecakiem w październiku to maksymalnie godzina marszu. Plecak służy na wyjeździe październikowym do przetransportowania Waszych rzeczy na miejsce zajęć, nie będziemy z nim chodzić kilku godzin dziennie i dlatego nie musi być jakiś super!

  * Jeśli ktoś nie ma śpiwora, maty, karimaty, plecaka to zapraszam do kontaktu z Marcinem! Mamy wśród nas ojca który produkuje sprzęt dla wojska made in Poland ;). Podam namiary po zapisie - sprzęt jest tani i dobrej jakości.

 4. UBIÓR:
  1. Spodnie turystyczne wykonane z poliamidu lub poliestru 1x na osobę
  2. Bielizna do spania (np. kalesony i koszulka) 1 zestaw na osobę
  3. Rękawice ochronne na dłonie (jakiekolwiek, ale z pełnymi palcami! Pracując w terenie, wiosłując lub przechodząc przez gęste zarośla uchronią nasze palce od zranień!) 1x na osobę
  4. Polar o gramaturze 100g (cienki) 1x na osobę
  5. Koszulka termoaktywna z krótkim rękawem 1x na osobę
  6. Kurtka puchowa lub grubszy polar/sweter 200g 1x na osobę
  7. Kurtka przeciwdeszczowa - jakakolwiek 1x na osobę - można zabrać pelerynę przeciwdeszczową - często ta druga działa lepiej niż kurtka w czasie ciągłego deszczu.
  8. Skarpety termoaktywne lub wełna merino cienkie 1 para na osobę
  9. Skarpety termoaktywne lub wełna merino grube 1 para na osobę
  10. Grubsze ubranie na noc - szczególnie osoby o słabszych śpiworach zachęcam do zabrania dodatkowego polara, spodni polarowych lub czegoś cieplejszego. Polecam też grubsze skarpety (wełniane są super) oraz czapkę i rękawiczki, bo ciepło przez kończyny skutecznie ucieknie.
 5. ZESTAW DO JEDZENIA - menażka, kubek, łyżka, widelec, czyli takie standardy. Będziemy z tego korzystać często, a jest to sprzęt indywidualny. Warto mieć 2 elementy w których można gotować, po jednym dla każdego z was. Z racji, że gotujemy często na ognisku dobrze gdyby menażki nie miały w sobie gumy lub plastiku ponieważ się stopi... Polecam menażki ze stali nierdzewnej - są trwalsze.
 6. JEDZENIE - dowolnie: polecam kiełbaski, ziemniaki, rzeczy które możecie ugotować nad ogniem lub w ognisku. Czas na „coś w stylu obiadu/kolacji” z tego co będziecie mieli ze sobą planujemy dopiero ok. 18:00 na każdym szkoleniu w miesiącu dlatego weźcie kanapki i przekąski itp. Wodę do gotowania na ognisku i gaszenia go będziemy mieli, należy zabrać w butelkach wodę do indywidualnego spożycia.
 7. FOLIA NRC - koc termiczny taki jak do wypadków, przydaje się by w nocy utrzymać odpowiednią temperaturę (przy słabszym śpiworze bardzo potrzebny) Minimum 2 sztuki na parę
 8. RĘKAWICE OCHRONNE - zabierzcie rękawice dla każdego do pracy z drewnem, grzebania w ziemi, pracy przy ogniu, obsługi lin. Można znaleźć takie rękawice w castoramie lub innym sklepie tego typu wykonane z cienkiej koziej skóry są świetne, pełen komfort i oddychalność.
 9. BUTY - koniecznie za kostkę, kto by nie miał trekkingowych niech zabierze zimowe buty ponieważ jesień na Jurze bywa chłodna i deszczowa, a teren będzie zazwyczaj nierówny. Gdyby było deszczowo sprawdzą się kalosze z dobrą podeszwą. Docelowo warto pomyśleć o butach trekkingowych z membraną wodoodporną które posłużą cały rok będą odpowiednio większe dla dziecka np. 2 numery. Musi wejść grubsza skarpeta i pozostać jeszcze numer luzu.
 10. STUPTUTY - jeśli macie możecie zabrać ochraniacze na spodnie i buty, po deszczu w lesie będzie mokro. Nie jest to sprzęt bardzo potrzebny, jest wręcz opcjonalny.
 11. TERMOS - warto mieć jakikolwiek litrowy termos ponieważ daje możliwość szybkiego rozgrzania, szczególnie dzieciaki mogą tego potrzebować.
 12. LATARKA - tzw. czołówka, zakładana na głowę, która da możliwość działania po zmroku. Tutaj warto kupić jakiś fajny model ponieważ będą używane zawsze na każdym wyjeździe.
 13. NÓŻ - jakiś własny do przygotowywania jedzenia. Oczywiście cały potrzebny komplet narzędzi do pracy podczas zajęć w terenie będzie zapewniony dla zespołu.
 14. KUCHENKA, PALNIK - do gotowania bardzo pomocna, jednak jeśli nie masz - nie kupuj. Dysponujemy 8 kuchenkami które możemy Wam śmiało wypożyczyć i sprawdzicie wówczas czego potrzebujecie oraz jak to działa.
 15. OSOBISTA APTECZKA W WERSJI MINIMUM (coś na skaleczenia np. plastry, środek do dezynfekcji; środek na ukąszenia owadów; lek przeciwalergiczny, jeśli ktoś ma alergię; środki przeciwbólowe; jednorazowe rękawiczki; leki przyjmowane na stałe; smecta, orsalit albo inne elektrolity rozpuszczane w saszetce, multiwitamina oraz magnez w tabletkach musujących). Środek przeciw komarom i kleszczom dowolny przyrząd do usuwania ewentualnych kleszczy np. pęseta
 16. OKULARY PRZECIWSŁONECZNE (konieczne dla ochrony oczu przed słońcem, ale też przy pracy z drewnem - zabezpieczą Was przed uszkodzeniem oka) 1x na osobę

Regulamin szkoleń Szkoły Przygody Taty i Dziecka

 1. Decyzja pracy nad sobą oraz w relacjach rodzinnych - tata jako lider zespołu, biorąc udział w zajęciach decyduje się traktować je nie tylko jako integrację i zabawę w terenie, ale jako narzędzie edukacji odkrywania i wzmacniania relacji z dzieckiem.
 2. Grupy liczą od 10 do 12 dwuosobowych zespołów Realizując zajęcia centrumprzygody.com zastrzega sobie możliwość nie uruchomienia zajęć rocznych Szkoły Przygody Taty i Dziecka poniżej wymaganego minimum lub połączenia grup 7-9 lat i 10-13 lat w jedną za zgodą zapisanych na sekcje roczne uczestników. Informujemy o takim zdarzeniu minimum 1 miesiąc przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia w październiku.
 3. W sekcji zajęć cyklicznych Szkoły Przygody Taty i Dziecka może wziąć udział jedno dziecko i jeden ojciec tj. nie można uczestniczyć z kilkorgiem dzieci i nie ma możliwości zmian dzieci w ciągu wyjazdu.
 4. Wszelkie choroby, zaburzenia fizyczne i psychiczne zarówno u ojca jak i u dziecka muszą zostać zgłoszone przy zapisie, wówczas zostanie podjęta decyzja czy i na jakich zasadach mogą oni uczestniczyć w zajęciach.
 5. Odpowiedzialność za siebie i dziecko - za poczynania całej grupy podczas zajęć odpowiedzialność bierze instruktor, trener. Dziecko podczas zajęć rozpoczynających się pierwszego dnia, aż do końca zajęć dnia drugiego pozostaje pod opieką ojca, który bierze pełną odpowiedzialność za jego zachowania wobec innych oraz szkody materialne wyrządzone przez dziecko. Dotyczy to również czasu między kolejnymi punktami programu gdzie występują przerwy np. na posiłki.
 6. Odpowiedzialność za powierzony sprzęt - jeśli podczas zajęć instruktor powierza zespołowi tj. ojcu sprzęt surwiwalowy lub turystyczny do indywidualnej pracy, to ojciec ponosi odpowiedzialność za jego właściwe używanie z dzieckiem oraz kompletne zwrócenie w stanie takim, w jakim był on przekazany - poza wyjątkami naturalnego zużycia (plandeki, sznurek, krzesiwa itp.) Za zagubienie lub zniszczenie sprzętu istnieje obowiązek odkupienia narzędzia po cenie rynkowej lub zwrotu pieniędzy za dany przedmiot w trybie natychmiastowym. Sprzęt wydawany i zwracany jest w momencie ustalonym przez instruktora i liczony wspólnie.
 7. Dyscyplina i przygotowanie - z racji surwiwalowego charakteru zajęć obowiązuje bezwzględne przestrzeganie poleceń instruktorów lub osób do tego wyznaczonych podczas zajęć, co wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom podczas zajęć. Każdy uczestnik jest przygotowany do zajęć wg wskazówek tj. listy wyposażenia osobistego i ubioru, ewentualnego przygotowania kondycyjnego dostępnych na stronie www w ramach tej oferty szkoleniowej. Za braki w przygotowaniu i ich skutki instruktorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
 8. Punktualność - oznacza rozpoczynanie danych bloków zajęć o określonej godzinie ustalonej przez instruktora. Instruktor nie czeka na uczestników tylko rozpoczyna szkolenie, tracą te osoby których nie ma na czas. Oczywiście w sytuacjach losowych - wyjątkowych jeśli instruktor jest poinformowany minimum 15 minut wcześniej, może przesunąć rozpoczęcie lub poczekać na zespół (nie dotyczy przygotowywania posiłków, pakowania, zaspania itp.)
 9. Zaangażowanie - każdy ojciec i dziecko angażuje się w zajęcia wg poleceń instruktora - trenera przed, w trakcie i poza nimi, jeśli wymagane jest jakieś przygotowanie do zajęć np. fizyczne lub intelektualne. Szkolenie nie jest jedynie rozrywką w terenie, ale otwarciem na pracę w relacji metodami outdoorowymi centrumprzygody.com
 10. Specyfika sekcji szkoły przetrwania - decydując się na udział w szkoleniu przeznaczonym dla Taty i Nastolatka 14 + zarówno ojciec jak i nastolatek są gotowi na wyzwania surwiwalowe na wysokim poziomie, obejmujące także deprywację potrzeb takich jak: sen, pożywienie czy woda po to by realizować cele zajęć i uzyskać efekty w relacji. Zdecydowani są też na wspólne przygotowania przed wyjazdem wg wskazówek instruktorów obejmujące m.in. przygotowanie fizyczne. Wyzwania są osiągalne dla każdego uczestnika pod warunkiem zaangażowania wg wskazówek dostosowanych indywidualnie do zespołu przez trenera.
 11. Porządek w terenie - nie zaśmiecamy terenu zajęć. Każdy zespół ma obowiązek zabrania ze sobą śmieci które przywiózł. Zajęcia kończą się zawsze sprawdzeniem miejsc biwaku każdego z zespołów przez instruktora w celu kontroli przestrzegania zasady. Po sprawdzeniu uczestnicy wracają do domów.
 12. Szacunek dla natury - oznacza w praktyce nie uszkadzanie drzew i krzewów za pomocą narzędzi. Przestrzeganie ustalonych przez instruktora zasad korzystania z terenu.
 13. Komunikacja - ojciec jest zobowiązany do jasnej i otwartej komunikacji w każdej sytuacji, zwłaszcza jeśli występuje jakiś problem bądź niezrozumienie. Wskazanym wówczas zachowaniem jest wyjaśnienie sprawy od razu w cztery oczy z instruktorem lub trenerem.
 14. Wydalenie z zajęć - instruktor lub trener ma prawo wydalić zespół za nieprzestrzeganie tego regulaminu. Procedura jest następująca - instruktor zwraca dwukrotnie uwagę ojcu na nieprzestrzeganie regulaminu przez niego lub/i przez dziecko. Jeśli zachowanie się powtarza, instruktor przeprowadza rozmowę zarówno z dorosłym jak i z dzieckiem. Jeśli mimo to, uczestnicy dalej ignorują ważne zasady regulaminu, zostają oni wydaleni z zajęć. Nie zwracamy środków za zajęcia, w trakcie których następuje wydalenie ze szkolenia wakacyjnego.
 15. Rezygnacja z zajęć - płatność za pierwsze 4 zajęcia odbywa się w dwóch ratach (zobacz - opisane w zakładce płatność w ofercie) jednak uczestnikom którzy zapisują się po raz pierwszy na nasze szkolenia z dzieckiem przysługuje prawo do rezygnacji po pierwszych październikowych zajęciach. Jeśli z jakichś przyczyn nie będą chcieli kontynuować dalej w listopadzie i kolejnych miesiącach mogą zrezygnować. Wówczas po informacji pisemnej (np.email) ze strony ojca (najpóźniej 2 tygodnie po zakończonym szkoleniu październikowym w ramach Szkoły Przygody Taty i Dziecka) zwracamy pozostałą część pieniędzy wpłaconych w pierwszej racie i wypisujemy z listy uczestników zajęć. Jeśli rezygnacja została złożona po wskazanym terminie nie zwracamy pozostałych wpłaconych środków na kolejne miesiące szkoleń.
 16. Lista rezerwowa - jeśli na stronie nie ma już miejsc na dany cykl zajęć napiszcie do nas, a wpiszemy Was na listę rezerwową. Jeśli zwolni się miejsce w grupie poinformujemy o tym i będziecie mogli dołączyć.

* Program może ulec modyfikacji lub zmianie w przypadku czynników od nas nie zależnych np. decyzji władz administracyjnych oraz w zależności od możliwości i kondycji fizycznej i psychicznej grupy szkoleniowej

** Zasady zapisu, regulamin oraz konto do wpłat można przeczytać przed zapisem na stronie www w ramach tej oferty.

*** Koszt szkolenia zależy od wydarzenia, które rezerwujesz i obejmuje opiekę instruktorską, szkolenie oraz wypożyczenie sprzętu. Nie zawiera kosztów pobytowych: wyżywienia, dojazdu ani wydatków natury osobistej, ubezpieczenia NNW ani składki na fundusz gwarancyjny. Świadczymy usługi szkoleniowe i nie jesteśmy organizatorem turystyki.

Instruktorzy

Jan Król
Jakub Bugla
Michał Grzesiak

Opinie

Sprawdź koniecznie jakie opinie wystawili uczestnicy naszych wyjazdów

Wybierz grupę

12 października 2024 12:00
22 czerwca 2025 12:00

Szkoła Przygody Taty i Dziecka 7-9 lat

Rezerwuj
12 października 2024 12:00
22 czerwca 2025 12:00

Szkoła Przygody Taty i Dziecka 10-13 lat

Rezerwuj
wrapkit

Specjalizujemy się w outdoorowych warsztatach przygodowych, tworzonych z myślą o małych grupach głównie ojców z dziećmi, oraz rodzinnych i młodzieżowych, w których możliwe jest zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, które stają się impulsem do działania i pozytywnych zmian w Waszym życiu!

CENTRUMPRZYGODY.COM
ul. Leśna 5
42-311 Żarki Letnisko

Dołącz do Nas

© 2021 | Codelab
Wszystkie prawa zastrzeżone