CENTRUM PRZYGODY

Kurs Przetrwania Katastrof

WYBIERZ TERMIN

Kurs Przetrwania Katastrof

Nasz bezpieczny i komfortowy świat przeżywa obecnie kryzys. Niemożliwe stało się realne. Widzimy jak mocno jesteśmy ze sobą połączeni w Europie siecią wzajemnych zależności.

Nie wiadomo jak roztrzygną się losy konfliktu na Ukrainie, ale jedno jest pewne - wiele osób odczuwa lęk i zagrożenie związane z tym jakie scenariusze mogą realizować się na naszych oczach i co zrobić, by przetrwać.

To wakacyjne szkolenie ma na celu: nauczyć Was wszystkiego, co jest niezbędne by przeprowadzić Waszą rodzinę przez różnorodne kryzysy w mieście (w tym wojenne) oraz przetrwać w terenie do momentu znalezienia bezpiecznego miejsca i odpowiedniej pomocy. Wspólna nauka tych umiejętności buduje więź i partnerstwo, tak ważne w etapie kiedy Twoje dziecko się zmienia oraz uczy odpowiedzialności za siebie i bliskich.

To wyzwanie dla Ciebie i Twojego wchodzącego w wiek dorastania dziecka!

Nie bój się. Pamiętaj, że nie musicie mieć doświadczenia ani wiedzy dotyczącej survivalu, może nawet nie byliście nigdy w dzikim terenie, nie spaliście w namiocie.

To nie ważne - zadbamy o Was, ponieważ wiemy jak pracować z rodzinami - to nasza pasja. Warsztaty i szkolenia prowadzimy od ponad 10 lat! Wy również będziecie mogli czerpać garściami z naszego wieloletniego doświadczenia w terenie oraz wiedzy psychologicznej i trenerskiej.

Szkolenie skierowane jest do ojców lub/i matek, którzy wraz ze swoimi nastoletnimi dziećmi chcą zwiększyć bezpieczeństwo swojej rodziny w przypadku różnorodnych kryzysów.

Razem ze swoim nastoletnim synem/córką weźmiesz udział w szkoleniu:

  • z którego wiedzy i doświadczeń będziecie mogli czerpać Wy sami, a także przekazać je dalej w swojej rodzinie
  • które zwiększy Wasze bezpieczeństwo w codzienności
  • które da Wam poczucie kontroli w niespodziewanych sytuacjach
  • które jednocześnie będzie budowało Waszą relację na poziomie zaufania i partnerstwa, tak ważnego na etapie kiedy chłopiec staje się mężczyzną, a dziewczynka kobietą
  • które pozwoli nastolatkom oswoić lęki i obawy związane z przetrwaniem kryzysu „a co jeśli zostanę sam, jedno z rodziców zginie”?

Jeśli stawiasz sobie trudne pytania, odczuwasz lęk o siebie i swoich bliskich, ale nie chcesz wypchnąć go ”w podświadomość” tylko zrozumieć, oswoić, przygotować się i „spojrzeć zagrożeniu w oczy” - to jest to szkolenie dla Ciebie i Twojego syna/córki.

Na poziom trudności wyprawy składają się:

Klimat
a co za tym idzie niestabilna lub wymagające warunki atmosferyczne (np. upały, nagłe i gwałtowne burze, wilgoć i zimno, warunki górskie itp.)
Duże przewyższenie terenu
większe ryzyko kontuzji lub urazu
Możliwość hipotermii
przez częsty kontakt z wodą
Uciążliwość ze strony insektów
(komary, meszki itp.)
Zagrożenie związane ze spotkaniami z dzikimi zwierzętami
(wilki, niedźwiedzie, węże itp.)

Wymagana kondycja:

Przeciętna

Szkolenia dla Taty i Dziecka 7 - 10 lat
nie wymagają większego przygotowania fizycznego poza sporadycznym rekreacyjnym uprawianiem sportu w codzienności np. basen, rower, wycieczki piesze itp. Od uczestnika oczekuje się podstawowej sprawności przydatnej np. podczas marszu z plecakiem max. do 1 godziny.

Dobra

Szkolenia dla Taty i Dziecka 11 - 14 lat
wymagają już podstawowej kondycji, bardziej regularnego uprawiania sportu w sposób rekreacyjny w codzienności lub regularne treningi taty i dziecka 2 x w tygodniu co najmniej 2 miesiące przed wyjazdem szkoleniowym50%. Może to być wspólne: bieganie, rower, piłka nożna, siatkówka, pływanie lub inne ćwiczenia które jednorazowo trwają nie krócej niż 30 minut przyspieszają tętno minimum do 130 u/min i pozwalają się zmęczyć.

Bardzo dobra

Szkolenia dla Taty i Dziecka 14 - 18 lat
wymagają dobrej wydolności fizycznej oraz treningu określonych partii ciała w zależności od rodzaju zajęć np. trening nóg przed kilkudniowym trekkingiem w górach lub trening oparty na ćwiczeniach ogólnorozwojowych ułatwiających długotrwałe wiosłowanie w kajaku. Zarówno ojciec jak i nastolatek w codzienności regularnie uprawiają jakąś dyscyplinę sportu

Czas poza cywilizacją

ilość dni bez korzystania z udogodnień cywilizacyjnych np. sklepy, samochody jako środek transportu itp. oraz z dala od ludzi.

* Każde szkolenie może mieć inną specyfikę, najstarsza grupa dla taty i nastolatka nie zawsze oznacza całkowite odcięcie od udogodnień cywilizacji np. szkolenie via ferrata. Czasem młodsze dzieci z ojcami będą przebywać w bardziej odosobnionym miejscu.
** Zastanówcie się czego oczekujecie ponieważ znajdziecie tutaj zarówno zajęcia 100% poza cywilizacją jak i bardziej bezpieczne np. 50% - dobre na początek Waszej przygody.

Program

10 - godzinne warsztaty realizowane w formie: prezentacji, wykładu, ćwiczeń w grupach oraz parach, case study, ćwiczeń w terenie/ z użyciem specjalistycznych i improwizowanych materiałów oraz narzędzi.

Podstawy Preeperingu

Cel: Poznanie sprzętu i zdobycie przez uczestników wiedzy umożliwiającej przetrwanie kryzysu w domu/mieszkaniu.

POJĘCIE SURWIWALU, zrozumienie istoty „sztuki przetrwania” oraz tego co jest w niej najistotniejsze.

NIEZBĘDNY SPRZĘT SURWIWALOWY - do zapewnienia sobie bezpieczeństwa na wypadek różnorodnych form kryzysu, czyli co dobrze zawsze mieć:
- ze sobą;
- w samochodzie.

ŻYWNOŚĆ - zapasy na ciężkie czasy, czyli co należy mieć w domu, by przetrwać sytuację, gdy z różnych przyczyn, sklepy nie będą działać przez jakiś czas.

WYPOSAŻENIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO, CIEPŁO I OCHRONĘ W PRZYPADKU RÓŻNYCH AWARII I KATAKLIZMÓW o szerokim spektrum zasięgu. (Dla osób mieszkających w blokach oraz mieszkańców domów jednorodzinnych)

  • sprzęt do pozyskiwania i uzdatniania wody
  • sprzęt do gotowania wody i przyrządzania posiłków
  • sprzęt do ładowania telefonów i innych urządzeń
  • sprzęt do oświetlenia w sytuacji braku prądu
  • sprzęt do biwakowania (nocowania w trudnych warunkach w domu i poza nim)
  • sprzęt improwizowany do gotowania i ocieplania - czyli izolacji termicznej miejsca, w którym przebywasz, budowy schronienia itp.
  • niezbędny sprzęt medyczny i leki

EWAKUACJA - Przygotowanie uczestników do ewakuacji z zagrożonego miejsca zamieszkania.

  • decyzja o ewakuacji, czyli kiedy i w jakich okolicznościach należy opuścić obiekt?
  • plecaki i torby ucieczkowe, czyli co i gdzie spakować, by być gotowym na ewakuację w razie zagrożenia?
  • miejsce ewakuacji, czyli gdzie mam uciekać?
  • drogi ewakuacji, czyli którędy i w jaki sposób mam wydostać się z opresji?
  • inne ważne rzeczy, na które należy zwracać uwagę w sytuacji, w której musimy opuścić nasz dom

Awarie i kataklizmy

Cel: Zrozumienie zagrożenia oraz nauczenie się procedur działania w sytuacjach awaryjnych.

  • blackout i jego skutki - najważniejsze informacje o zagrożeniu i procedury działania
  • wojna - podstawowe informacje i procedury działania w tym: przebieg konfliktu zbrojnego, jego fazy, pożądane reakcje i działania ludności cywilnej w poszczególnych fazach wojny
  • wybuch bomby atomowej oraz promieniowanie radioaktywne - najważniejsze informacje i procedury działania
  • pożar, wybuch gazu - najważniejsze informacje o zjawisku i procedury działania
  • awaria samochodu w trudnych warunkach - najważniejsze informacje o zjawisku, procedury działania

Psychologia przetrwania

Cel: Zrozumienie przebiegu reakcji stresowej, poznanie głównych stresorów i technik radzenia sobie ze stresem związanym z zagrożeniem zdrowia lub życia.

  • podstawy teorii stresu
  • poznanie własnej reakcji na zagrożenie - wynikające z działania stresorów (schemat działania - trening)
  • potrzeby i emocje w sytuacji zagrożenia
  • budowanie odporności psychicznej - wskazówki do działania oraz techniki redukcji napięć
  • wspieranie bliskich w zagrożeniu - rola lidera w kryzysie - co robić i jak mówić do dzieci w sytuacji zagrożenia i lęku (w oparciu o potrzeby i indywidualne cechy)
  • schemat działania w stresie, czyli co zrobić by nie wpaść w panikę (trening w parach)

10 - godzinne warsztaty realizowane na strzelnicy w podziale na grupy, gdzie każdy ojciec lub matka i nastolatek będzie miał okazję zdobyć następujące podstawowe umiejętności dotyczące strzelania z broni palnej oraz walki wręcz, odruchów samoobrony:

Strzelectwo
  • składanie i rozkładanie różnego rodzaju broni;
  • czyszczenie broni;
  • broń czarnoprochowa (zasady działania i bezpieczeństwo - pokaz)
  • poznanie zasad bezpiecznego i celnego strzelania;
  • nauka strzelania z pistoletów do wyboru: Glocka, CZ P07, VIS 100 M1, HS 9;
  • nauka strzelania z karabinków i strzelb do wyboru: AK 47, AR 15, GROT Mossberg, Dubeltówka, Karabin wyborowy 308 win;
Walka wręcz i samoobrona

najważniejszym celem zajęć jest oswojenie się z sytuacją agresji lub ataku ze strony drugiej osoby, doświadczenie własnych reakcji i obudzenie woli przetrwania, odruchu walki. Szkolenie czerpie z technik opisanych poniżej:

  • postawy i poruszanie się w walce: pozycja z gardą, rodzaje postaw aktywnych do interwencji, poruszanie się w przód, tył, bok, obroty ciała i zejścia z linii ataku;
  • techniki wyprowadzania uderzeń i kopnięć oraz sposoby blokowania: cios prosty, cios sierpowy, sposoby zadawania ciosów prostych i sierpowych w ruchu oraz unikanie i parowanie, kopnięcia frontalne, kopnięcia okrężne, sposoby blokowania i unikania kopnięć
  • chwyty transportowe: mechanizm tworzenia podstawowych dźwigni, chwyty transportowe, dźwignia łokciowa itp.
  • uwalnianie się z obchwytów, obchwytów i duszeń: uwalnianie z chwytów za ręce, za ubiór, różnymi technikami.

18- godzinne szkolenie survivalowe oparte na najważniejszych zagadnieniach przetrwania.

Tutaj poznacie i przećwiczycie najważniejsze techniki w survivalu.

Schronienie

zbudujecie i przetestujecie różne typy schronień oparte na materiałach naturalnych oraz improwizowanych, które możecie znaleźć w terenie.

Ogień
  • poznacie i przećwiczycie różne techniki rozpalania ognia: m.in krzesiwo, soczewki, metody chemiczne, akumulator, krzemienie, metody tarcia drewna;
  • poznacie różne podpałki naturalne i sztuczne oraz rodzaje drewna i ich zastosowanie przy długotrwałym paleniu ogniska;
  • poznacie rodzaje ognisk i sposób doboru ogniska do sytuacji, w której się znajdziecie;
Woda
  • nauczycie się w jaki sposób pozyskać i uzdatnić wodę pitną różnymi metodami w terenie: m.in. studnia cygańska, pozyskiwanie deszczówki, destylarka słoneczna, itp.
  • dowiecie się jak rozróżnić wodę zanieczyszczoną od tej zdatnej do picia;
  • poznacie metody filtracji za pomocą filtrów oraz metodami improwizowanymi;
Pożywienie
  • poznacie podstawowe rośliny jadalne i lecznicze oraz ich zastosowanie w sytuacjach kryzysowych (interesują nas takie rośliny, które znajdziecie np. w miejskim parku - to ułatwi przetrwanie kryzysowych sytuacji);
  • przygotujecie posiłek wykorzystując pożywienie zwierzęce: ptaka lub ssaka lub rybę oraz owady.
Nawigacja i wzywanie pomocy
  • poznacie podstawy nawigacji;
  • nauczycie się posługiwać mapą i kompasem;
  • dowiecie się jak wybrać optymalną drogę w terenie naturalnym, kiedy GPS nie działa;
  • poznacie metody sygnalizacji ratunkowej: sygnały dźwiękowe, wizualne, świetlne, gesty m.in ogniska sygnalizacyjne, flary.
Pierwsza pomoc przedmedyczna

czyli podstawy pierwszej pomocy, które trzeba powtarzać:

  • badanie poszkodowanego wstępne i szczegółowe
  • zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
  • obrażenia: złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn, postrzały (skupiamy się zwłaszcza na obrażeniach związanych z działaniami wojennymi)
  • improwizowane szycie (zabezpieczanie ran)
  • stany nagłe nieurazowe: drgawki, cukrzyca, zawał, udar, zatrucia
  • wstrząs
  • resuscytacja krążeniowo - oddechowa (przypomnienie i trening na fantomie dla chętnych)
  • odwodnienie i hipotermia (omówienie, postępowanie, zapobieganie)
  • ewakuacja poszkodowanego z miejsca wypadku (chwyty transportowe itp.)
Kamuflaż i unikanie wroga

Wieczorne zajęcia realizowane w formie konkurencji i zadań zespołowych, które nauczą Was:

  • w jaki sposób pozostać niezauważonym,
  • jak poruszać się bezszelestnie,
  • jak zakamuflować się w terenie naturalnym

ALE TO NIE WSZYSTKO…
W CENIE SZKOLENIA OTRZYMACIE OD NAS TECZKĘ ZAWIERAJĄCĄ SYNTETYCZNIE OPRACOWANE PRZEZ TRENERÓW:

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Z KURSU
  • SCHEMATY DZIAŁANIA W PRZYPADKU SYTUACJI KRYZYSOWYCH JAKIE MOGĄ WAS SPOTKAĆ

TO PRAWIE 70 STRON SKONDENSOWANEJ WIEDZY ZAMIAST KILKUSET STRON KSIĄŻEK O SURVIVALU, GDZIE SAMI MUSICIE WYSZUKAĆ WŁAŚCIWE I POTRZEBNE WAM INFORMACJE !

MUSICIE TO MIEĆ W SWOIM PLECAKU UCIECZKOWYM COKOLWIEK BY SIĘ NIE DZIAŁO!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami przez nasz FanPage lub chat Messenger widoczny w prawym dolnym rogu ekranu.

Informacje dla uczestników

Podział strony

2360 PLN/zespół Mama i nastolatek lub Tata i nastolatek

Cena zawiera

Stałą opiekę dwóch instruktorów surwiwalu trenerów centrumprzygody.com podczas wszystkich szkoleń
Szereg zajęć z oficerem, dowódcą jednostki poszukiwawczo-ratowniczej, będącym w czynnej służbie wojskowej (18h szkolenie w terenie)
10 - godzinne zajęcia na strzelnicy wraz z podstawowym kompletem amunicji dla każdej osoby oraz broń do zajęć (120 szt. amunicji na zespół z czego połowa z bocznego zapłonu) oraz zajęcia z walki wręcz i samoobrony prowadzone równolegle na obiekcie.
Stałą opiekę dwóch instruktorów strzelectwa sportowego i bojowego podczas zajęć na strzelnicy
Zajęcia ze sztuk walki oraz sprzęt ochronny i opieka instruktora
Survivalowy sprzęt specjalistyczny do zajęć w lesie (noże, krzesiwa, sznury, kompasy, folie, łopaty, filtry, namiot do zajęć w razie niepogody, sprzęt prezentacyjny itp.)
18 - godzinne zajęcia survivalowe obejmujące wiele technik i umiejętności w urozmaiconym terenie, niezbędnych do przetrwania kryzysów poza miastem.
10 - godzinne zajęcia warsztatowe z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie w sytuacjach kryzysowych realizowane przez trenera rozwoju osobistego - instruktora survivalu.
Specjalnie przygotowane przez nas materiały do pracy i pomoce w ilości ponad 60 stron najważniejszych wskazówek przetrwania! Zostały zebrane w specjalnej wodoodpornej teczce i pojadą z Wami do domu, pozwalając szybko odświeżyć procedury działania w kryzysowych sytuacjach, ponieważ wiemy, że pamięć jest ulotna.
Zapewnione „dzikie” miejsca szkoleniowe na 72 h na terenie prywatnym.
Schronienia dla zespołu w postaci tarpów oraz specjalnych wordoodpornych pokrowców na śpiwór na cały czas szkolenia w terenie.
Samochody pozostawiamy na parkingu, który pokaże Wam instruktor. Część Waszych rzeczy może zostać w samochodzie, ponieważ będziemy biwakować w lesie ok. 20 min drogi pieszo od parkingu. Woda pitna dostępna jest z kanistrów, które będziemy na bieżąco uzupełniać do picia bez gotowania. Jeśli ktoś chce, może zabrać własną wodę. Można będzie przechowywać produkty spożywcze w terenie, tworząc improwizowaną lodówkę. Proszę zabrać worki lub pojemnik, w którym będziecie mogli chłodzić produkty spożywcze, zabezpieczając je przed zepsuciem.
  1. Buty za kostkę jakiekolwiek można zakupić tanie buty za kostkę z Decathlonu, bez membran wodoodpornych, z linii turystycznej dla dorosłych i nastolatków; muszą być za kostkę ze względu na zagrożenie związane ze skręceniami i ukąszeniami żmiji. 1x na osobę
  2. Buty niskie typu adidasy kiedy jesteśmy w obozie można w nich śmigac
  3. Spodnie turystyczne wykonane z poliamidu lub poliestru 1x na osobę
  4. Koszulka termoaktywna z długim rękawem lub rozpinana termoaktywna koszula z długimi rękawami (które da się podwinąć) z poliamidu lub poliestru (zabezpiecza w przeprawach przez dzikie tereny, bagna, przed komarami itp.) 1x na osobę
  5. Bielizna do spania (np. kalesony i koszulka) 1 zestaw na osobę
  6. Rękawice ochronne na dłonie (jakiekolwiek, ale z pełnymi palcami! Uchronią nasze palce od zranień kiedy będziemy pracować w terenie lub przechodzić przez gęste zarośla) 1 para na osobę
  7. Czapka od słońca 1x na osobę
  8. Polar o gramaturze 100 g (cienki) 1x na osobę
  9. Koszulka termoaktywna z krótkim rękawem 2x na osobę
  10. Kurtka puchowa lub grubszy polar/sweter 200 g 1x na osobę
  11. Kurtka przeciwdeszczowa jakakolwiek 1x na osobę
  12. Bokserki termoaktywne lub inne szybkoschnące z poliamidu/poliesteru 1x na osobę
  13. Skarpety termoaktywne cienkie 1 para na osobę
  14. Skarpety termoaktywne grube 1 para na osobę
  15. Szczoteczka i pasta do zębów, papier toaletowy i przybory toaletowe
  16. Plecak o pojemności 20-30 litrów na krótkie wycieczki np. na wspinaczkę czy do lasu (powinno zmieścić się tam jedzenie dla Was na 4-10h, kurtki przeciwdeszczowe, woda itp.). Wystarczy 1 plecak na zespół
  17. Koniecznie każdy zespół:
    • zabiera mapy rejonu, w którym mieszka - turystyczne jak najbardziej dokładne; powinny mieć zasięg do 100 km od miejsca Waszego zamieszkania;
    • mapę Polski (ogólną, samochodową itp.)

    To są ważne indywidualne podstawy do Waszej pracy i formowania planu przetrwania. Jaka będzie jakość mapy, takie korzyści odniesiecie. Jeśli ktoś nie przywiezie jej ze sobą straci wiele.

  18. Osobista apteczka w wersji minimum (coś na skaleczenia np. plastry, środek do dezynfekcji; środek na ukąszenia owadów; lek przeciwalergiczny, jeśli ktoś ma alergię; środki przeciwbólowe; jednorazowe rękawiczki; leki przyjmowane na stałe; smecta, orsalit albo inne elektrolity rozpuszczane w saszetce, multiwitamina oraz magnez w tabletkach musujących).
  19. Okulary przeciwsłoneczne (konieczne dla ochrony oczu przed słońcem, ale też przy pracy z drewnem - zabezpieczą Was przed uszkodzeniem oka). 1 para na osobę
  20. Krem z filtrem UV
  21. Środek przeciw komarom i kleszczom
  22. Dowolny przyrząd do usuwania ewentualnych kleszczy np. pęseta
  23. Folia NRC 1x na osobę
  24. Ręcznik szybkoschnący 1x na osobę
  25. Butelka na wodę (polecam 1,5 litra do przenoszenia + ok. 0,5-0,8 litra do picia na bieżąco/ każdy uczestnik ma mieć swoje dwie butelki (czyli ojciec - butelka mała+duża i dziecko - butelka mała+duża))
  26. Menażka do gotowania na ogniu 1 - 2 sztuki na parę w zależności od preferencji
  27. Sztućce (łyżka + widelec) 1 zestaw na osobę
  28. Latarka czołówka 1x na osobę (każdy ma mieć właśną)
  29. Śpiwór (letni komfort ok. 8 stopni). Polecam trzymać śpiwór w worku plastikowym np. na śmieci, co zabezpieczy przed wilgocią z powietrza.
  30. Karimata turystyczna
  31. Buty/klapki typu "crocks". Noga może odpocząć po całym dniu.
  32. Krzesełko turystyczne warto wziąć jeśli macie - będzie Wam wygodniej :)
  33. Stary koc - przynajmniej jeden na parę lub nawet dwa jeśli macie :)
  34. Paczkę mocnych czarnych worków foliowych ok. 40 l.
  35. Puszkę po herbacie - zamykaną, dowolnej wielkości.
  36. Puszkę po brzoskwiniach lub inną tej wielkości - można przywieźć i zjeść zawartość ;)
  37. Puszkę po groszku, kukurydzy lub czymś innym tej wielkości
  38. Ciemne ubranie do zajęć z kamuflażu - spodnie i bluza (czarne, zielone, czerwone)

Sprzęt opcjonalny

ale można zabrać jeśli masz

  • Indywidualny turystyczny filtr do uzdatniania wody - tylko gdyby ktoś chciał (woda ze źródła nie wymaga filtrowania)
  • Nóż
  • Krzesiwo
  • Szczelne etui/pokrowiec na telefon
  • lekki hamak - jeśli ktoś ma i preferuje takie spanie
  • lekki palnik turystyczny z małą butlą (kto nie ma, otrzyma ode mnie 1 palnik na 2 zespoły)

Polecane produkty żywieniowe

Nie planujemy wizyt w sklepie, żeby nie tracić czasu. Można zabrać dowolne jedzenie np. kiełbaski, chleb, produkty do chleba, warzywa itp. Rzeczy powinny wytrzymać pierwsze 2-3 dni. Warto mieć też część pożywienia w suchej formie, o której jest napisane poniżej.

Ciepłe posiłki będzie można przygotować:

  • na ognisku (np. smażąc kiełbaski, gotując makaron/ryż itp. w swojej menażce, odgrzewając w menażce dania gotowe np. ze słoika)
  • na palniku turystycznym (tylko produkty błyskawiczne do zalewania np. gorący kubek, liofilizaty, owsianka błyskawiczna, kisiel oraz herbata/kawa.)

Warto zabrać i spróbować różnych rodzajów „racji” - zobaczyć, które z nich nasz organizm toleruje (bo niektórych może nie tolerować). Takie pożywienie w przypadku kataklizmów często jest dostarczane (zrzucane z powietrza) przez służby lub rozdzielane poszkodowanym:

  • Liofilizaty turystyczne, czyli lekki pełnowartościowy posiłek, który zalewamy wrzątkiem i gotowe. W porównaniu do „gorących kubków” różni się wartością odżywczą i ilością kalorii.
  • Wojskowe racje żywnościowe (polskie, amerykańskie lub francuskie/ pełnowartościowy posiłek, a nawet zestaw na cały dzień) - 3000 - 4000 kcal
  • Gorące kubki, owsianki zalewane
  • Kabanosy suche
  • Żółty ser
  • Batony
  • Czekolada
  • Biszkopty (mała waga, duża ilość kalorii)
  • Kawa i herbata, cukier, sól
  • Jakieś witaminy/elektrolity w tabletkach musujących typu "plush"

Zajęcia mają charakter rekreacyjny i survivalowy, dlatego poziom zadań i ewentualne odcinki do przejścia nie będą bardzo długie (max 2-3 km). Każdy przeciętnie sprawny mężczyzna/kobieta i nastolatek jest w stanie pokonać taki dystans. Mimo wszystko polecam fizycznie przygotować się do zajęć poprzez: bieganie, pływanie, rower, dłuższe spacery z plecakiem.

REZERWACJA MIEJSCA 2024

WARUNKI ZAPISU - SZKOLENIA WAKACYJNE I WEEKENDOWE

REZERWACJA MIEJSCA 2024
"KURS PRZETRWANIA WOJEN I KATASTROF W TERENIE I MIEŚCIE”

  1. Należy wpłacić 1570 zł wpłaty rezerwacyjnej w terminie do 1 marca 2024 roku

  2. Wpłata rezerwacyjna jest bezzwrotna nawet w sytuacjach losowych. Zawsze staramy się wyjść Wam naprzeciw proponując udział w innym szkoleniu wakacyjnym w tym samym sezonie /o ile będą tam wolne miejsca i termin będzie Wam odpowiadał./ 
Nie przenosimy wpłat na następne sezony szkoleniowe.

  3. Pozostała część czyli 1000 zł płatna jest przelewem do 11 czerwca 2024. 
Jeśli przed 11 czerwca wydarzy się coś, co uniemożliwi Wam udział w szkoleniu, wpłata 1000 zł zostanie Wam zwrócona. Po terminie 11 czerwca 2024 nie ma już możliwości zwrotu wpłaty.

O ZAPISIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ PRZEZ STRONĘ WWW - POTWIERDZONYCH WPŁATĄ

  1. W przypadku braku miejsc na danym szkoleniu wakacyjnym, niezwłocznie zwracamy wpłacone pieniądze lub wpisujemy na listę rezerwową po wcześniejszym poinformowaniu.

  2. W przypadku odwołania szkolenia cała opłata rezerwacyjna jest zwracana w 100%.

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ojca, Szkolenie Survivalowo - Rozwojowe "Kurs Przetrwania Wojen i Katastrof w terenie i mieście" 11 lipca - 14 lipca 2024

Numer konta do wpłaty:

Sandra Grzesiak centrumprzygody.com

ING 79 1050 1168 1000 0091 5142 8902

Regulamin szkoleń wakacyjnych i weekendowych

  1. Decyzja pracy nad sobą oraz w relacjach rodzinnych - tata jako lider zespołu, biorąc udział w zajęciach decyduje się traktować je nie tylko jako integrację i zabawę w terenie, ale jako narzędzie edukacji odkrywania i wzmacniania relacji z dzieckiem.
  2. Grupy liczą od 8 do 10 dwuosobowych zespołów Realizując zajęcia centrumprzygody.com zastrzega sobie możliwość nie uruchomienia szkolenia wakacyjnego poniżej wymaganego minimum.
  3. W wyprawie wakacyjnej może wziąć udział jedno dziecko i jeden ojciec tj. nie można uczestniczyć z kilkorgiem dzieci i nie ma możliwości zmian dzieci w ciągu wyjazdu.
  4. Wszelkie choroby, zaburzenia fizyczne i psychiczne zarówno u ojca jak i u dziecka muszą zostać zgłoszone przy zapisie, wówczas zostanie podjęta decyzja czy i na jakich zasadach mogą oni uczestniczyć w zajęciach.
  5. Odpowiedzialność za siebie i dziecko - za poczynania całej grupy podczas zajęć odpowiedzialność bierze instruktor, trener. Dziecko podczas zajęć rozpoczynających się pierwszego dnia, aż do końca zajęć dnia czwartego pozostaje pod opieką ojca, który bierze pełną odpowiedzialność za jego zachowania wobec innych oraz szkody materialne wyrządzone przez dziecko. Dotyczy to również czasu między kolejnymi punktami programu gdzie występują przerwy np. na posiłki.
  6. Odpowiedzialność za powierzony sprzęt - jeśli podczas zajęć instruktor powierza zespołowi tj. ojcu sprzęt surwiwalowy lub turystyczny do indywidualnej pracy, to ojciec ponosi odpowiedzialność za jego właściwe używanie z dzieckiem oraz kompletne zwrócenie w stanie takim, w jakim był on przekazany - poza wyjątkami naturalnego zużycia /plandeki, sznurek, krzesiwa itp./ Za zagubienie lub zniszczenie sprzętu istnieje obowiązek odkupienia narzędzia po cenie rynkowej lub zwrotu pieniędzy za dany przedmiot w trybie natychmiastowym. Sprzęt wydawany i zwracany jest w momencie ustalonym przez instruktora i liczony wspólnie.
  7. Dyscyplina i przygotowanie - z racji surwiwalowego charakteru zajęć obowiązuje bezwzględne przestrzeganie poleceń instruktorów lub osób do tego wyznaczonych podczas zajęć, co wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom podczas zajęć. Każdy uczestnik jest przygotowany do zajęć wg wskazówek tj. listy wyposażenia osobistego i ubioru, przygotowania kondycyjnego wysyłanej po zapisie i zamknięciu grup.
  8. Punktualność - oznacza rozpoczynanie danych bloków zajęć o określonej godzinie ustalonej przez instruktora. Instruktor nie czeka na uczestników tylko rozpoczyna szkolenie, tracą te osoby których nie ma na czas. Oczywiście w sytuacjach losowych - wyjątkowych jeśli instruktor jest poinformowany minimum 15 minut wcześniej, może przesunąć rozpoczęcie lub poczekać na zespół (nie dotyczy przygotowywania posiłków, pakowania, zaspania itp.)
  9. Zaangażowanie - każdy ojciec i dziecko angażuje się w zajęcia wg poleceń instruktora - trenera przed, w trakcie i poza nimi, jeśli wymagane jest jakieś przygotowanie do zajęć np. fizyczne lub intelektualne. Szkolenie nie jest jedynie rozrywką w terenie, ale otwarciem na pracę w relacji metodami outdoorowymi centrumprzygody.com
  10. Specyfika sekcji szkoły przetrwania - decydując się na udział w szkoleniu przeznaczonym dla Taty i Nastolatka (np. Górska Szkoła Przetrwania 14+) zarówno ojciec jak i nastolatek są gotowi na wyzwania surwiwalowe na wysokim poziomie, obejmujące także deprawację potrzeb takich jak: sen, pożywienie czy woda po to by realizować cele zajęć i uzyskać efekty w relacji. Zdecydowani są też na wspólne przygotowania przed wyjazdem wg wskazówek instruktorów obejmujące m.in. przygotowanie fizyczne. Wyzwania są osiągalne dla każdego uczestnika pod warunkiem zaangażowania wg wskazówek dostosowanych indywidualnie do zespołu przez trenera.
  11. Porządek w terenie - nie zaśmiecamy terenu zajęć. Każdy zespół ma obowiązek zabrania ze sobą śmieci które przywiózł. Zajęcia kończą się zawsze sprawdzeniem miejsc biwaku każdego z zespołów przez instruktora w celu kontroli przestrzegania zasady. Po sprawdzeniu uczestnicy wracają do domów.
  12. Szacunek dla natury - oznacza w praktyce nie uszkadzanie drzew i krzewów za pomocą narzędzi. Przestrzeganie ustalonych przez instruktora zasad korzystania z terenu.
  13. Przygotowanie rzeczy na wyjazd - każdy zespół tata i dziecko jest przygotowany do zajęć i dysponuje sprzętem osobistym wg. otrzymanej przy zapisie listy rzeczy niezbędnych do zajęć. Za braki w przygotowaniu i ich skutki instruktorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
  14. Komunikacja - ojciec jest zobowiązany do jasnej i otwartej komunikacji w każdej sytuacji, zwłaszcza jeśli występuje jakiś problem bądź niezrozumienie. Wskazanym wówczas zachowaniem jest wyjaśnienie sprawy od razu w cztery oczy z instruktorem lub trenerem.
  15. Wydalenie z zajęć - instruktor lub trener ma prawo wydalić zespół za nieprzestrzeganie tego regulaminu. Procedura jest następująca - instruktor zwraca dwukrotnie uwagę ojcu na nieprzestrzeganie regulaminu przez niego lub/i przez dziecko. Jeśli zachowanie się powtarza, instruktor przeprowadza rozmowę zarówno z dorosłym jak i z dzieckiem. Jeśli mimo to, uczestnicy dalej ignorują ważne zasady regulaminu, zostają oni wydaleni z zajęć. Nie zwracamy środków za zajęcia, w trakcie których następuje wydalenie ze szkolenia wakacyjnego.

* Program może ulec modyfikacji lub zmianie w przypadku czynników od nas nie zależnych np. decyzji władz administracyjnych oraz w zależności od możliwości i kondycji fizycznej i psychicznej grupy szkoleniowej

** Koszt szkolenia zależy od wydarzenia, które rezerwujesz i obejmuje opiekę instruktorską, szkolenie oraz wypożyczenie sprzętu. Nie zawiera kosztów pobytowych: wyżywienia, dojazdu ani wydatków natury osobistej, ubezpieczenia NNW ani składki na fundusz gwarancyjny. Świadczymy usługi szkoleniowe i nie jesteśmy organizatorem turystyki.

Instruktorzy

Podział strony

Instruktor
Grzegorz Błasiak
Instruktor
Jakub Skwara

Wybierz termin

Podział strony

wrapkit

Specjalizujemy się w outdoorowych warsztatach przygodowych, tworzonych z myślą o małych grupach głównie ojców z dziećmi, oraz rodzinnych i młodzieżowych, w których możliwe jest zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, które stają się impulsem do działania i pozytywnych zmian w Waszym życiu!

CENTRUMPRZYGODY.COM
ul. Leśna 5
42-311 Żarki Letnisko

Dołącz do Nas

© 2021 | Codelab
Wszystkie prawa zastrzeżone